ŚCIEŻKA
ZDROWIA
NORDMEDIC

Skorzystaj ze ścieżki rehabilitacji funkcjonalnej lub wybierz interesujący Cię moduł.

TURNUSY REHABILITACYJNE

Turnus rehabilitacyjny z indywidualnym planem terapii trwa 10 dni. W czasie pobytu zapewniamy min. 4 godziny indywidualnej terapii z fizjoterapeutą oraz zabiegi fizykalne z szerokiej oferty Centrum.

MODUŁY REHABILITACYJNE

Wybierając moduły rehabilitacyjne samodzielnie lub z asystą naszego zespołu możesz zdecydować o interesujących Cię zabiegach.

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

2022

Diego VR®

Diego VR to jedyny na rynku robot do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych w odciążeniu. Pozwala na pracę dwustronną z modułem wykorzystującym wirtualną rzeczywistość.

Skupiając się na pracy funkcjonalnej, szybciej przywraca sprawność w wykonywaniu codziennych czynności.

2022

Lexo®

LEXO to zrobotyzowany system do rehabilitacji chodu dla dzieci i dorosłych. Umożliwia pracę w różnych warunkach i daje możliwość treningu chodu w naturalny dla pacjenta sposób. Daje to większą motywację, intensywność treningu i szybsze efekty rehabilitacji.

Jako jeden z pierwszych na świecie wyposażony jest w specjalny moduł umożliwiający atrakcyjną oraz aktywną pracę, poprzez symulowanie różnych aktywności, takich jak: wchodzenie po schodach, chód z oporem przez błoto, zmienne tempo i rytm.

2022

OMEGO® Plus

Omego Plus pozwala na terapię kończyn dolnych oraz terapię przygotowującą do nauki chodu z opcją pionizacji – na każdym etapie rehabilitacji.

To urządzenie, które jest wykorzystywane w kompleksowy sposób: od bardzo wczesnego stanu w celau pionizacji pacjenta, po ćwiczenia z oporem, które są wyzwaniem praktycznie dla każdego.

2022

RoboGait

RoboGait – system do zrobotyzowanej rehabilitacji chodu. Powtarzane ruchy chodzenia wspomagają aktywność rdzenia kręgowego i mózgu, poprzez dostarczenie bodźców stymulujących u osób z zaburzeniami wzorca chodu. Uniwersalna orteza jest przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

2022

ZEBRIS

Zebris FDM-THQ-M-3i to kompleksowe urządzenie służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy w warunkach statycznych i dynamicznych.

Bieżnia ze zintegrowaną matrycą czujników tworzy powierzchnię pomiarową i daje możliwość oceny poszczególnych faz chodu. Dzięki temu możliwy jest natychmiastowy biofeedback o wykonywanych przez pacjenta ruchach i w razie potrzeby ich bieżące korygowanie. Raport po sesji terapeutycznej pozwala na monitoring i analizę zdrowia pacjenta oraz postępu terapii

2022

Ekso NR

Przenośny, bioniczny szkielet przeznaczony do rehabilitacji niemal każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z i siadania na krześle oraz umożliwia chód z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Dzięki terapii można ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu oraz wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.

Ekso NR to nie tylko najnowocześniejsza technologia, ale kompletny program neurorehabilitacyjny.

2022

Balancer System

Balancer System – to urządzenie, które pozwala na ćwiczenia równowagi, chodu oraz trening propiocepcji. Rekomendujemy użycie tego sprzętu pacjentom o dużym lęku przed upadkiem.

Dzięki systemowi podwieszenia bezpośredniego, podopieczni mogą przepracować zarówno pokonywanie przeszkód, jak i nauczyć się radzić sobie z zewnętrznymi perturbacjami. Pacjent w zabezpieczaniu (podwieszeniu) może korzystać z bieżni lub też uczyć się chodzenia po schodach, wszystko w obecności wyspecjalizowanego w obsłudze urządzenia fizjoterapeuty.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  OFERTA

  W Nordmedic specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentów neurologicznych, w tym dzieci oraz dorosłych po udarach i urazach czaszkowo mózgowych.

  Pomagamy pacjentom ze stwardnieniem rozsianym, również bocznym. Zajmujemy się leczeniem pacjentów ortopedycznych i onkologicznych. Leczymy bruksizm oraz przeprowadzamy rehabilitację stomatologiczną.

  Rehabilitacja robotyczna

  praca indywidualną na najnowocześniejszych robotach rehabilitacyjnych zebranych w jednym miejscu

  Rehabilitacja klasyczna

  terapia indywidualna w trybie niezrobotyzowanym

  Turnusy

  turnusy rehabilitacji ambulatoryjnej (10 dni - 8 zabiegów dziennie)

  Masaże

  Konsultacje

  fizjoterapeutyczne i neurologopedyczne

  Pakiety

  zabiegi fizykalne w pakietach lub pojedynczych sesjach m.in:

  • laser wysokoenergetyczny

  • Thermopres – krioterapia miejscowa

  • drenaż limfatyczny mechaniczny

  • fala uderzeniowa

  • zabiegi elektrostymulacji

  • prądy interferencyjne

  • prądy TENS

  • prądy diadynamiczne

  • prądy Trabert’a

  • prądy faradyczne

  • elektrostymulacja mięśni

  • prądy Kotz’a

  • HV stymulacja wysokonapięciowa

  • prądy niskiej częstotliwości tzw. Stymulacja urologiczna

  • stymulację niską częstotliwością „Muscle”.