Rehabilitacja domowa: Gdańsk, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Pacjenci, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać, mogą skorzystać z usług prowadzonej przez nas rehabilitacji domowej na terenie Gdańska i najbliższych okolic tego miasta. Nordmedic zatrudnia wielu mobilnych fizjoterapeutów, którzy docierają do miejsca zamieszkania lub przebywania pacjenta. Co więcej, nasi rehabilitanci dysponują odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym.

Dzięki temu przeprowadzane zabiegi w warunkach domowych, są równie wysokojakościowe, jak te wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

Rehabilitacja domowa – kto może zlecić?

Skierowanie na odbycie rehabilitacji w warunkach domowych może wyłącznie lekarz w ramach świadczeń NFZ. Każdemu takiemu pacjentowi przysługuje 80 dni zabiegowych w ciągu roku kalendarzowego. Co istotne, rehabilitant może przeprowadzić do 5 zabiegów dziennie, mogą to być zatem zarówno masaże, jak i zabiegi fizykoterapii. W niektórych przypadkach lekarz przedłuża pacjentowi czas świadczeń rehabilitacyjnych, wypisując odpowiedni dokument.

Kto może skorzystać z rehabilitacji domowej?

Z zabiegów przeprowadzanych przez fizjoterapeutę w domu mogą skorzystać osoby, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać, ponieważ uległy wypadkowi, kontuzji lub też cierpią na liczne schorzenia. Należą do nich osoby, m.in.:

  • Chore na rdzeniowy zanik mięśni,
  • Po udarze – do 12 miesięcy od zdiagnozowania choroby,
  • Po uszkodzeniu obwodowego oraz centralnego układu nerwowego,
  • Po urazach kończyn – do 6 miesięcy od urazu,
  • Po uszkodzeniu rdzenia kręgowego – do 12  miesięcy od wystąpienia objawów,
  • W stanie wegetatywnym, cierpiące na Parkinsona, demencję,
  • Z chorobami przewlekłymi,
  • Osoby starsze, schorowane.

Rehabilitacja w domu – jak wygląda?

W trakcie trwania pierwszej wizyty rehabilitant przedstawia, w jaki sposób będą wyglądały ćwiczenia oraz zabiegi, dostosowuje je tym samym do zaleceń lekarskich oraz do możliwości ruchowych pacjenta. Warto wiedzieć, że rehabilitacja ta nie różni się od tej przeprowadzanej w ośrodku ambulatoryjnym.

W wielu przypadkach pacjent jest w stanie osiągać konkretne rezultaty nieco szybciej, ponieważ mniej się stresuje i jest dużo bardziej zrelaksowany. Co więcej, nie musi on pokonywać trasy do ośrodka stacjonarnego, dzięki czemu nie męczy się. Może on również szybciej się zregenerować.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty! Świadczymy usługi rehabilitacji w warunkach domowych na terenie Gdańska i okolic.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl