Rehabilitacja domowa: Gdynia, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Bezpłatna rehabilitacja domowa przysługuje tym pacjentom, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do Ośrodka Rehabilitacji Ambulatoryjnej, a także posiadają ubezpieczenie NFZ. Skierowanie na rehabilitację domową może wystawić wyłącznie lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, na przykład ortopeda, neurolog, specjalista z dziedziny rehabilitacji medycznej.

Dokument ten musi zawierać wszystkie niezbędne dane, między innymi nazwę schorzenia, a także określać czas, jaki upłynął od momentu stwierdzenia choroby. Jeśli szukasz zatem specjalistycznej rehabilitacji domowej na terenie Gdyni i okolic, zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Zatrudniamy kilkudziesięciu mobilnych fizjoterapeutów, którzy na co dzień przeprowadzają zabiegi w miejscu przebywania lub zamieszkania pacjenta.

Rehabilitacja domowa – ile trwa?

Czas rehabilitacji domowej jest określany przez NFZ, każdemu pacjentowi przysługuje 80 dni darmowych zabiegów w ciągu roku. Przedkładając jednak odpowiedni dokument wystawiony przez lekarza, można przedłużyć okres rehabilitacji.

W ciągu jednego dnia fizjoterapeuta może przeprowadzić 5 zróżnicowanych zabiegów: masaży, ćwiczeń. Jest on zobowiązany także do pojawiania się co najmniej 3 razy w tygodniu w domu lub miejscu przebywania pacjenta.

Zabiegi natomiast powinny trwać mniej więcej godzinę. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji pacjenta, a także od stopnia zaawansowania choroby.

Zalety rehabilitacji w warunkach domowych

Z pewnością jedną z podstawowych zalet rehabilitacji domowej jest fakt, że z zabiegów mogą korzystać osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do konkretnego ośrodka. Dzięki temu nie są one wykluczane z ćwiczeń, które pozwalają im znacznie szybciej powrócić do zdrowia lub poprawiają ruchomość stawów.

Mobilny fizjoterapeuta

Mobilny fizjoterapeuta jest również w stanie skupić się całkowicie na jednym pacjencie, przebywając w ośrodkach ambulatoryjnych, fizjoterapeuci bardzo często przeprowadzają kilka zabiegów w jednym czasie.

Nie są zatem w stanie poświęcić całkowitej uwagi jednej osobie. Pacjenci dużo szybciej się mobilizują, pracując w warunkach domowych. Więcej uwagi poświęcają też samym ćwiczeniom.

Pozwala im to dużo szybciej zauważać określone rezultaty ciężkiej pracy. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami, w celu umówienia się na wizytę rehabilitacyjną w domu.

Nasi fizjoterapeuci dysponują odpowiednim sprzętem, dlatego zabiegi przeprowadzane są na takim samym poziomie, jak w przypadku rehabilitacji stacjonarnej.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl