Rehabilitacja domowa: Kościerzyna, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Dla wszystkich tych pacjentów, którzy nie są w stanie dotrzeć do naszego Ośrodka Rehabilitacji Ambulatoryjnej, uruchomiliśmy możliwość składania wniosków o rehabilitację domową. Zatrudniamy ponad 120 mobilnych fizjoterapeutów, którzy docierają bezpośrednio do miejsca przebywania lub zamieszkania pacjentów i przeprowadzają zabiegi.

Rehabilitację domową może zlecić jedynie lekarz, który na podstawie zaświadczeń wydaje odpowiedni wniosek pacjentowi. Z tym dokumentem należy zgłosić się do określonej placówki, która świadczy takie usługi. Obsługujemy pacjentów z Kościerzyna i najbliższych okolic tego miasta. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Kiedy można starać się o wniosek na rehabilitację domową?

Wniosek o przyznanie rehabilitacji domowej mogą składać pacjenci, którzy są, m.in.:

  • Po uszkodzeniu obwodowego lub też centralnego układu nerwowego,
  • Po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, jednak do 12 miesięcy po wypadku,
  • Po udarze, również do 12 miesięcy od wystąpienia choroby,
  • Po urazach kończyn dolnych, do 6 miesięcy od pojawienia się urazu,
  • Chorzy na rdzeniowy zanik mięśni,
  • W stanie wegetatywnym,
  • Chorzy na Parkinsona.

Nie da się ukryć, że tego typu rehabilitacja dotyczy przede wszystkim osób starszych lub też ciężko chorych.

Ile trwa rehabilitacja domowa?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rehabilitacja domowa może trwać do 80 dni zabiegowych w roku, tyle bowiem refunduje NFZ. W ciągu jednego dnia fizjoterapeuta może natomiast przeprowadzić 5 zróżnicowanych zabiegów. Mogą to być zatem: masaże, zabiegi fizykoterapii itp. Co ciekawe, czas rehabilitacji może zostać wydłużony w momencie przedłożenia odpowiedniego uzasadnienia medycznego.

Zalety rehabilitacji w domu

Główną zaletą tego typu rehabilitacji jest fakt, że z masaży i innych form rehabilitacyjnych mogą korzystać osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do odpowiedniego punktu. Ponadto podczas przeprowadzania zabiegów fizjoterapeuta może całkowicie skupić się na pacjencie, gdyż współpracuje z nim indywidualnie. Co więcej, dom jest środowiskiem naturalnym dla pacjenta, dlatego dużo częściej mobilizuje się on bardziej i skupia na ćwiczeniach, przez co bardzo szybko można zauważyć efekty pracy. Tuż po skończonej rehabilitacji pacjent może odpocząć, dzięki temu szybciej się regeneruje.

Warto zaznaczyć, że nasi fizjoterapeuci przyjeżdżają do pacjentów z całym potrzebnych sprzętem medycznym, dlatego zabiegi te wykonywane są równie profesjonalnie, co w ośrodkach stacjonarnych.

Jeśli są Państwo z Kościerzyna lub okolic i szukają usług rehabilitacji domowej, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi rehabilitanci z chęcią podejmą z Państwem współpracę.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl