Rehabilitacja domowa: Lębork, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Rehabilitacja domowa polega na przeprowadzaniu zabiegów w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjentów. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla tych osób, które ze względów zdrowotnych nie są w stanie dotrzeć do ośrodka. W ramach naszej oferty przygotowaliśmy możliwość zapisów na tego typu zabiegi, wystarczy jedynie przedłożyć odpowiednie zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub od specjalisty.

Działamy na terenie Lęborka i najbliższej okolicy. Jeśli szukasz sprawdzonych fizjoterapeutów, koniecznie skontaktuj się z nami.

Skierowanie na rehabilitację domową – dla kogo?

Aby otrzymać skierowanie na odbycie rehabilitacji domowej, należy udać się do lekarza specjalisty lub pierwszego kontaktu. Na dokumencie kierującym na zabiegi musi pojawić się odpowiednia adnotacja, która będzie potwierdzeniem przeprowadzenia rehabilitacji w domu. Pacjent ma 30 dni na realizację wystawionego już skierowania. Warto wiedzieć, że NFZ refunduje 80 dni zabiegowych w roku.

Dziennie natomiast rehabilitant może przeprowadzić 5 takich zabiegów. Mogą one być zróżnicowane. W sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi ilość dni zabiegowych może się wydłużyć, natomiast fakt ten musi zostać potwierdzony przez lekarza.

Z rehabilitacji domowej mogą skorzystać przede wszystkim pacjenci, którzy m.in.:

  • Są po urazach dolnych kończyn (do 6 miesięcy po urazie)
  • Są po wypadku uszkodzenia rdzenia kręgowego (do 12 miesięcy od urazu).
  • Są po uszkodzeniach centralnego lub obwodowego układu nerwowego,
  • Cierpią na chorobę, np. Parkinsona,
  • Chorują na rdzeniowy zanik mięśni,
  • Chorują na guza mózgu,
  • Cierpią na reumatoidalne zwyrodnienie stawów.

Z rehabilitacji w domowym zaciszu często korzystają osoby starsze, schorowane, ale także te, które mają kłopoty z poruszaniem się.

Jak wygląda rehabilitacja domowa?

Rehabilitant podczas pierwszej wizyty przedstawia, w jaki sposób będą wyglądały zabiegi. Oczywiście są one dostosowane do zaleceń, jakie pacjent otrzymał od lekarza. Ponadto uwzględniają zakres możliwych ruchów, jaki jest w stanie wykonać chory. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu rehabilitacja w zupełności nie różni się od tej przeprowadzanej w ośrodku.

Fizjoterapeuta przywozi ze sobą potrzebny, specjalistyczny sprzęt, co pozwala uzyskać takie same efekty terapii. Często dzieje się tak, że pacjenci, przebywający w domu, są dużo bardziej zrelaksowani, dzięki temu odpowiednie rezultaty są osiągane w szybszym tempie.

Zatrudniamy zespół ponad 120 profesjonalnych, mobilnych rehabilitantów. Zapraszamy serdecznie do kontaktu osoby z Lęborka i najbliższych okolic.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl