Rehabilitacja domowa: Malbork, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Rehabilitacja domowa to optymalne rozwiązanie dla osób, które ze względów zdrowotnych, miałyby problem z dotarciem do placówki rehabilitacyjnej.

W NordMedic zapewniamy pomoc właśnie takim osobom. Nasi rehabilitanci prowadzą terapię w warunkach domowych na terenie Malborka i okolic.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Udzielimy szczegółowych informacji.

Kto może skorzystać z rehabilitacji domowej? 

Kiedy świadczone są usługi rehabilitacji domowej? Takie rozwiązanie dedykowane jest osobom zmagającym się z następującymi chorobami i urazami:

  • ogniskowe uszkodzenia mózgu (stany po udarach krwotocznych mózgu, zatorach mózgowych, urazach) – przez 12 miesięcy od momentu powstania uszkodzenia
  • urazy kończyn dolnych – przez okres 6 miesięcy od momentu powstania urazu
  • zabiegi endoprotezoplastyki stawu ‒ przez 6 miesięcy od wykonania zabiegu 
  • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych
  • ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego, które  odpowiadają 5. stopniowi skali oceny stopnia inwalidztwa (warunek ten nie jest konieczny w przypadku dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia)
  • uszkodzenie rdzenia kręgowego ‒ przez 12 miesięcy od momentu powstania urazu 
  • choroby przewlekłe postępujące, między innymi miopatie, guzy mózgu,  rdzeniowy zanik mięśni, choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, procesy demielinizacyjne, reumatoidalne zapalenie stawów i inne
  • pacjenci znajdujący się w stanie wegetatywnym lub apalicznym. 

Rehabilitacja domowa ‒  jak przebiega? 

Jak przebiega rehabilitacja w warunkach domowych? W pierwszej kolejności fizjoterapeuta rozmawia z pacjentem, pyta o stan zdrowia, dolegliwości, potrzeby. Następnie ocenia stan zdrowia pacjenta oraz wykonuje badanie czynnościowe narządu ruchu i inne badania, które są niezbędne, by przygotować plan fizjoterapii. 

Rehabilitacja domowa nie odbiega jakością od terapii w warunkach ambulatoryjnych. Specjalista przywozi z sobą potrzebny sprzęt. Co więcej, rehabilitacja w środowisku, które pacjent zna i, w którym czuje się swobodnie, minimalizuje stres i sprawia, że chory bardziej koncentruje się na terapii. 

W NordMedic pomagamy pacjentom zmagającym się z różnymi chorobami i schorzeniami. Nasi rehabilitanci zapewniają wsparcie osobom z Malborka i okolic. 

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl