Rehabilitacja domowa: Pruszcz gdański, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Niepełnosprawność, przebyte urazy i operacje mogą skutecznie unieruchomić jednostkę i uniemożliwić jej korzystanie ze stacjonarnych form opieki zdrowotnej i fizjoterapii. Co zrobić w tej sytuacji? Zrezygnować z leczenia? W żadnym razie. Rozwiązaniem wspomnianego problemu jest rehabilitacja domowa.

Specjalista przyjeżdża do chorego, ocenia jego stan i na tej podstawie dobiera najbardziej adekwatne zabiegi, określa ich rodzaj, intensywność oraz częstotliwość. Następnie wystawia odpowiednie skierowanie.

Po otrzymaniu stosownych dokumentów rehabilitant zjawia się u pacjenta i realizuje zlecone procedury. Przywozi akcesoria i urządzenia potrzebne do przeprowadzenia zabiegów.

Rehabilitacja domowa – na jakie zabiegi mogą liczyć pacjenci?

Wbrew pozorom repertuar realizowanych procedur jest bardzo szeroki. Obejmuje szereg różnych technik terapeutycznych – poczynając od ćwiczeń gimnastycznych, poprzez biostymulację laserową, a na masażach relaksacyjnych i leczniczych kończąc.

Warto jednak podkreślić, że, zgodnie z obowiązującymi przepisami, liczba wszystkich wykonanych zabiegów w ciągu doby nie może przekraczać 5. Natomiast maksymalna ilość dni zabiegowych w roku wynosi 80.

W Normedic świadczymy usługi nie tylko w ramach kontraktu podpisano z Narodowym Funduszem Zdrowia. Swoją ofertę kierujemy również do klientów prywatnych.

Rehabilitacja domowa – jakie przynosi efekty?

Trudno jednoznacznie określić, jakie rezultaty przyniesie rehabilitacja. To kwestia wielce indywidualna. Wiele zależy od rodzaju przebytego urazu, jego charakteru (ostry, przewlekły), a także celu samej terapii. Każdy reaguje na dane oddziaływanie nieco inaczej.

Co więcej, rozpoczęcie zabiegów fizjoterapeutycznych może wiązać się z pogorszeniem samopoczucia.

Dlaczego tak się dzieje? Rehabilitacja dostarcza organizmowi wielu nowych bodźców, co nierzadko prowadzi do nasilenia występujących dolegliwości (na przykład bólu). Jednak po kilku dniach lub zabiegach wspomniane objawy ustępują.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl