Rehabilitacja domowa: Puck, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Nie każdy może uczestniczyć fizjoterapii stacjonarnej. Powody bywają różne. Jedną z najczęstszych przeszkód są ograniczenia sprawności powstałe w przebiegu różnego rodzaju schorzeń w obrębie centralnego i obwodowego układu nerwowego, rdzenia kręgowego aparat ruchu.

Właśnie z myślą o tej grupie osób stworzono rehabilitacji domowej. Mogą z niej również skorzystać pacjenci po przebytych urazach lub interwencjach chirurgicznych.

Jak wygląda rehabilitacja w domu?

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalista (chirurg, reumatolog, neurolog itp.) Wystawia skierowanie na fizjoterapię. Po zapoznaniu się z sytuacją zdrowotną danej osoby i ustala szczegółowy plan zabiegów określa ich oraz częstotliwość.

Rehabilitant przyjeżdża do domu pacjenta w ustalonych wcześniej godzinach i realizuje wszystkie zlecone procedury. Chory nie musi opuszczać swojego miejsca zamieszkania ani inwestować w specjalistyczny sprzęt. Wszystkie narzędzia i urządzenia potrzebne do przeprowadzenia zabiegów dostarcza rehabilitant przywozi ze sobą.

Jakie zabiegi rehabilitant może wykonać w domu?

Wbrew pozorom zakres realizowanych zabiegów jest bardzo szeroki. Obejmuje między innymi lasero- i elektroterapię, a także masaże oraz różnego rodzaju ćwiczenia (bierne, czynne, łączone).

Pod tym względem rehabilitacja w domu nie różni się niczym od tej  realizowanej w placówce stacjonarnej. Przynosi też podobne rezultaty. Ważna jest systematyczność podejmowanych działań.

Jak skorzystać z domowej rehabilitacji?

Wystarczy dokonać rejestracji – telefonicznie lub mailowo. W Normedic świadczymy usługi rehabilitacji domowej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Swoją ofertę kierujemy również do klientów prywatnych (poza NFZ).

Dysponujemy zespołem mobilnych, wykwalifikowanych fizjoterapeutów z bogatym doświadczeniem. Warto zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną kwestię – nie należy łączyć rehabilitacji domowej ze świadczeniami wykonywanymi w ramach domowego hospicjum bądź domowej opieki długoterminowej.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl