Rehabilitacja domowa: Tczew, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Zabiegi świadczone w ramach rehabilitacji domowej są skierowane do osób zmagających się z różnorodnymi schorzeniami, uniemożliwiającymi im samodzielne dotarcie do Ośrodka Rehabilitacji Ambulatoryjnej.

Zatrudniamy szereg mobilnych fizjoterapeutów, którzy umawiają się z pacjentami na rehabilitacyjne wizyty domowe. Usługi świadczymy w Tczewie i najbliższych okolicach tego miasta. Jeśli zatem jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu z nami

Rehabilitacja domowa – czy jest refundowana?

Każda osoba, która posiada ubezpieczenie zdrowotne może wystąpić o przyznanie jej w ramach kontraktu NFZ zabiegów rehabilitacyjnych przeprowadzanych w warunkach domowych. Tego typu oświadczenie lekarskie wystawiane jest przez specjalistów, na przykład: reumatologów, ortopedów, neurologów.

Może być także podpisane przez lekarza z placówki POZ. Warto pamiętać, że NFZ finansuje 80 dni w roku zabiegów i ćwiczeń. W ciągu jednego dnia rehabilitant może przeprowadzić do 5 ćwiczeń. Musi on także umawiać się z pacjentami na wizyty przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Rehabilitacja domowa – dla kogo?

Świadczenia te skierowane są do osób, które mają zaburzenia funkcji motorycznych spowodowane różnymi chorobami. Należą do nich, m.in.: Osoby ze złamaniami, obrażeniami oraz amputacjami kończyn dolnych – w okresie do 6 miesięcy od zdiagnozowania urazu. Osoby z ciężkim i uszkodzeniami centralnego oraz obwodowego układu nerwowego.

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe, postępujące, na przykład chorobę Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, guz mózgu, rdzeniowy zanik mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów. Osoby ze zwyrodnieniami stawów biodrowych, a także kolanowych po zabiegach – jednak w okresie do 6 miesięcy od wykonania konkretnej operacji. Osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego.

Jak wygląda rehabilitacja domowa?

Rehabilitacja przeprowadzona w warunkach domowych mobilizuje pacjentów do wykonywania ćwiczeń, które uruchamiają stawy. Nie da się ukryć, jest ona niezwykle ważna w procesie dochodzenia do zdrowia. Chorzy otrzymują taką samą opiekę, jak pacjenci uczestniczący w rehabilitacji szpitalnej lub ambulatoryjnej.

Rehabilitant przyjeżdża do domu lub miejsca przebywania pacjenta wraz z całym sprzętem medycznym, m.in. stołem do masażu i przyborami do ćwiczeń. Na pierwszych zajęciach przeprowadza krótki wywiad z pacjentem lub jego opiekunami, zapoznaje się często z dokumentacją lekarską, a także bierze pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz ruchomość jego stawów.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl