Rehabilitacja domowa: Ustka, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Rehabilitacja domowa to nic innego, jak rehabilitacja, która przeprowadzana jest w domu pacjenta, a nie w placówce rehabilitacyjnej. Jest to duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, schorowanych, dla których dotarcie do placówki byłoby bardzo trudne.

W Nordmedic zapewniamy pomoc również w tym zakresie. Zespół naszych  rehabilitantów codziennie pomaga pacjentom mieszkającym w różnych częściach Ustki.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, udzielimy szczegółowych informacji.

Rehabilitacja domowa – skierowanie

Aby rozpocząć rehabilitację domową, pacjent musi otrzymać odpowiednie skierowanie. Skierowanie wystawić między innymi mogą: lekarz opieki podstawowej, ortopeda, traumatolog, neurochirurg, chirurg, fizjoterapeuta.

Rehabilitacja domowa – dla kogo?

Kto może ubiegać się o skierowanie na rehabilitację domową? Tutaj wymienić możemy osoby zmagające się z takimi schorzeniami i chorobami, jak:

  • uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego
  • choroba Parkinsona
  • guzy mózgu
  • procesy demielinizacyjne
  • uszkodzenie rdzenia kręgowego – przez okres 12 miesięcy od pojawienia się urazu
  • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych lub kolanowych – do 6 miesięcy od zabiegu
  • stan wegetatywny

Rehabilitacja domowa – jak przebiega?

W jaki sposób przebiega rehabilitacja domowa? Jak już wspomnieliśmy, wszystko odbywa się w domu pacjenta. Rehabilitant, wraz z potrzebnym sprzętem, zjawia się w umówionym terminie w domu chorego.

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad medyczny dotyczący choroby, ogólnego stanu zdrowia oraz kondycji pacjenta. Po uzyskaniu najważniejszych informacji specjalista przechodzi do ustalenia częstotliwości i rodzaju zabiegów.

Terapia w znanym środowisku, bez osób trzecich, jest bardzo komfortowa dla pacjentów, sprawia, że chory nie czuje krępacji i wykazuje większą aktywność podczas rehabilitacji.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl