Rehabilitacja domowa: Wejherowo, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Rehabilitacja przeprowadzana w warunkach domowych jest przeznaczona dla pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do naszego Ośrodka Rehabilitacji Ambulatoryjnej. Tego typu ćwiczenia i zabiegi wykonywane są w miejscu zamieszkania lub też przebywania pacjenta. O konieczności zrealizowania rehabilitacji w ten sposób decyduje każdorazowo lekarz. Informacje mówiące o wskazaniach do rehabilitacji u pacjenta muszą być zawarte na skierowaniu.

Zapraszamy do zgłaszania pacjentów w naszym ośrodku. Zatrudniamy zespół ponad 120 doświadczonych i mobilnych fizjoterapeutów, którzy bez przeszkód umówią się z Państwem na konkretny termin przyjazdu. Usługi świadczymy w Wejherowie oraz najbliższych okolicach tego miasta.

Skuteczna rehabilitacja

Wbrew panującym opiniom rehabilitacja w domu przynosi naprawdę spektakularne efekty. Praca indywidualna, w domowym zaciszu pozwala często pacjentom na dużo szybszą relaksację, dzięki temu są oni w stanie odpowiednio rozluźnić napięte mięśnie i efektywnie współpracować z fizjoterapeutami. Warto od razu zaznaczyć również, że zabiegi rehabilitacyjne przeprowadzane u pacjenta nie różnią się praktycznie niczym od tych wykonywanych ambulatoryjnie.

Każdorazowo wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt, przywieziony przez rehabilitanta, który pomocny jest podczas przeprowadzania konkretnych ćwiczeń i zabiegów. Co więcej, po skończonych masażach, pacjent musi złożyć własnoręczny podpis, który potwierdzać będzie wykonanie zabiegów.

Dla osób starszych

Bardzo często z tego typu rehabilitacji korzystają pacjenci starsi, którzy nie są w stanie samodzielnie pokonać określonego odcinka drogi, by dotrzeć do ośrodka. Nie da się ukryć, że w tym wieku rozwiązanie to jest naprawdę wygodne i pozwala również na przyspieszenie procesu rekonwalescencji. Po wykonanej serii zabiegów pacjenci mogą od razu odpocząć w zaciszu domowym i się zregenerować.

Ile trwa rehabilitacja domowa?

Rehabilitacja domowa dla jednego pacjenta może trwać do 80 dni zabiegowych w roku. W czasie jednego dnia może zostać przeprowadzonych 5 zabiegów. Fizjoterapeuta zwykle wykonuje określone masaże, zabiegi z zakresu fizjoterapii itp.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby z Wejherowa i okolic, które chciałyby zgłosić się na zabiegi rehabilitacji domowej.

Zatrudniamy wyszkoloną i doświadczoną kadrę mobilnych rehabilitantów, którzy z chęcią przyjadą do Państwa pod wskazany adres. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

 

Rejon słupski, lęborski, bytowski, kościerski
+48 535 030 500
e-mail: rehabilitacja@nordmedic.pl

 

Rejon trójmiejski, wejherowski
+48 730 300 880
e-mail: rehabilitacjadom@nordmedic.pl