Rehabilitacja domowa Jędrzejów, świętokrzyskie

Doświadczeni rehabilitanci

Potrzebujesz pomocy rehabilitanta? W naszym centrum medycznym zajmujemy się także rehabilitacją domową. Nasi specjaliści pracują na terenie Jędrzejowa i okolic.  Zapewniamy wsparcie pacjentom zmagających się z różnego typu problemami zdrowotnymi. 

masaż pleców

Czym jest rehabilitacja domowa?

Rehabilitacja domowa to terapia odbywająca się w domu pacjenta. Takie rozwiązanie sprawia, że chory nie musi martwić się o dotarcie do placówki, w tym także o koszty z tym związane. Co więcej, w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo, zmagających się z różnego typu dolegliwościami, przejazdy byłyby męczące i niekomfortowe. W takich sytuacjach rehabilitacja domowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

Warto też dodać, że terapie przeprowadzane w środowisku, które pacjent zna i, w którym czuje się bezpiecznie, związane są z mniejszym stresem, co często przekłada się na lepsze efekty terapii.

Kto może skorzystać z rehabilitacji domowej? 

Z rehabilitacji domowej trwającej przez określony czas bądź bez ograniczenia czasowego, korzystać mogą pacjenci zmagający się z następującymi chorobami i urazami:

  • uszkodzenie rdzenia kręgowego – do 12 miesięcy od powstania urazu,
  • wszczep endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego ‒ do 6 miesięcy od operacji,
  • urazy lub amputacja kończyn dolnych ‒ do 6 miesięcy od powstania urazu,
  • stan wegetatywny/apaliczny – bez ograniczenia czasowego, 
  • choroby przewlekłe postępujące, między innymi choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, kolagenozy, reumatoidalne zapalenie stawów, guzy mózgu – bez ograniczenia czasowego. 

W przypadku rehabilitacji domowej konieczne jest uzyskanie skierowania ortopedy, lekarza pierwszego kontaktu, neurologa  bądź innego specjalisty. NFZ refunduje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym. W ramach terapii przeprowadzanych jest do 5 zabiegów dziennie. W uzasadnionych przypadkach rehabilitacja może trwać dłużej. 

Zabiegi dobierane są po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, zdiagnozowaniu jego stanu zdrowia i potrzeb. Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów w ramach rehabilitacji domowej wymienić możemy takie, jak: kinezyterapia, elektroterapia, masaże, światłolecznictwo. 

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na każde z pytań. 

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640