Rehabilitacja domowa Ostrowiec Świętokrzyski

Doświadczeni rehabilitanci

NordMedic zapewnia świadczenia z zakresu rehabilitacji domowej, czyli terapii przeprowadzanej w domu pacjenta. Nasi rehabilitanci zapewniają pomoc osobom zamieszkałym na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

masaż nóg

Rehabilitacja domowa Ostrowiec Świętokrzyski ‒ podstawowe informacje 

W przypadku rehabilitacji domowej na NFZ konieczne jest uzyskanie skierowania. Skierowanie wystawić może lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz innej specjalizacji bądź specjalista z zakresu rehabilitacji. Rehabilitacja domowa na NFZ trwa przez 80 dni, w jednym dniu może być przeprowadzonych 5 zabiegów. W niektórych przypadkach czas rehabilitacji może zostać wydłużony. 

Rehabilitacja domowa ‒ dla kogo? 

Kiedy pacjent może skorzystać z rehabilitacji domowej na NFZ? Rehabilitacja domowa na NFZ przeznaczona jest dla pacjentów zmagających się z następującymi chorobami i schorzeniami: 

  • ogniskowe uszkodzenia mózgu;
  • ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego;
  • uszkodzenie rdzenia kręgowego ‒ przez 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia;
  • choroby przewlekłe postępujące: choroba Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, zapalenie wielomięśniowe, guzy mózgu, kolagenozy, procesy demielinizacyjne, przewlekłe zespoły pozapiramidowe reumatoidalne zapalenie stawów;
  • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych lub kolanowych; 
  • osoby po zabiegach endoprotezoplastyki stawu ‒ przez 6 miesięcy od wykonania operacji;
  • urazy kończyn dolnych ‒ przez okres 6 miesięcy od dnia powstania urazu;
  •  stan wegetatywny lub apaliczny.

Rehabilitacja domowa ‒ zalety 

Jak już wspomnieliśmy, rehabilitacja w warunkach domowych jest dużym ułatwieniem dla osób mających problem z poruszaniem się. Pacjent nie musi martwić się dojazd do placówki i koszty z tym związane. Co więcej, przez cały czas przebywa w środowisku, które zna, dzięki temu mniej stresuje się podczas terapii i jest bardziej zaangażowany.

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640