Rehabilitacja domowa: Malbork, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

NordMedic zapewnia rehabilitację domową pacjentom z Sandomierza i okolic. Pomagamy osobom, które zmagają się z różnymi chorobami, po urazach i zabiegach.

Rehabilitacja domowa ‒ jak przebiega?

W pierwszej kolejności pacjent musi otrzymać skierowanie. Skierowanie wystawić może lekarz podstawowej opieki, ortopeda, neurolog, chirurg, fizjoterapeuta lub inny specjalista. Rehabilitacja obejmuje do 80 dni zabiegowych w roku, choć w uzasadnionych przypadkach może trwać dłużej.

Po załatwieniu wszelkich formalności i ustaleniu szczegółów, rehabilitant zjawia się w ustalonym terminie w domu pacjenta i na miejscu przeprowadza terapię.

Zalety rehabilitacji domowej

Bardzo dużym plusem rehabilitacji domowej jest to, że pacjenci, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, nie muszą martwić się o to, w jaki sposób dotrą do placówki rehabilitacyjnej. Ponadto, znika tutaj problem z kosztami, jakie generowałyby przejazdy do placówki.

Dobrze też dodać, że wielu pacjentów podczas terapii w warunkach domowych czuje się bardziej komfortowo i mniej się stresuje, co pozytywnie wpływa na efekty terapii.

Rehabilitacja domowa ‒ dla kogo?

Rehabilitacja domowa dotyczy pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie, niepełnosprawnych ruchowo. W zależności od choroby bądź urazów, z jakimi zmaga się pacjent, terapia może trwać do 12 miesięcy, do 6 miesięcy, może być również nieograniczona czasowo.

Dwunastomiesięczna rehabilitacja domowa dotyczy pacjentów, którzy:

  • zmagają się z uszkodzeniem rdzenia kręgowego
  • cierpiących na ogniskowe uszkodzenie mózgu (między innymi stany po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych).

Sześciomiesięczne rehabilitacja domowa przeprowadzana jest w przypadku takich schorzeń i chorób, jak:

  • złamania, obrażenia, amputacja kończyn
  • zabiegi endoprotezoplastyki.

Rehabilitacja domowa bez ograniczeń czasowych:

  • choroby przewlekłe postępujące, między innymi choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu, kolagenozy, przewlekłe zespoły pozapiramidowe, reumatoidalne zapalenie stawów,
  • uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego
  • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych lub kolanowych
  • osoby w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rehabilitacji domowej, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy szczegółowych informacji.

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640