Rehabilitacja domowa: Malbork, pomorskie

Doświadczeni rehabilitanci

Zakres usług NordMedic obejmuje rehabilitację domową w Skarżysku-Kamiennej i okolicach. Nasi rehabilitanci każdego dnia pomagają pacjentom z różnych części wspomnianego miasta, między innymi takich, jak: Borki, Bór, osiedle Piłsudskiego, osiedle Kolejowe, osiedle Odrodzenie i innych.

Rehabilitacja domowa ‒ czym jest?

Rehabilitacja domowa to nic innego, jak rehabilitacja odbywająca się w warunkach domowych. Specjalista przyjeżdża w umówionym terminie do domu chorego i na miejscu przeprowadza terapię.

Rehabilitacja w warunkach domowych związana jest z wieloma zaletami, przede wszystkim pacjent przez cały czas przebywa w miejscu, które zna i, w którym czuje się bezpiecznie. Co więcej, nie musi martwić się o dotarcie do placówki rehabilitacyjnej oraz ponosić kosztów transportu.

Rehabilitacja w warunkach domowych ‒ co warto wiedzieć?

W przypadku rehabilitacji domowej na NFZ konieczne jest skierowanie. Skierowanie wystawić może lekarz pierwszego kontaktu, ortopeda, neurolog bądź inny specjalista.

Rehabilitacja domowa obejmować może do 80 dni zabiegowych w roku, (w niektórych przypadkach może trwać dłużej). W jednym dniu zabiegowym przeprowadzanych może być do 5 zabiegów. W zależności od potrzeb pacjenta mogą to być masaże, kinezyterapia, elektrolecznictwo, światłolecznictwo i inne.

Rehabilitacja domowa ‒ dla kogo?

Z rehabilitacji domowej na NFZ korzystają przede wszystkim pacjenci mający trudności w samodzielnym poruszaniu się, niepełnosprawni ruchowo. W zależności od schorzenia, rehabilitacja może trwać do 12 lub 6 miesięcy, może być także nieograniczona czasowo.

Rehabilitacja trwająca do 12 miesięcy od momentu powstania urazu:

  • uszkodzenia rdzenia kręgowego
  • ogniskowe uszkodzenia mózgu.

Do 6 miesięcy od dnia powstania urazu:

  • urazy i amputacje kończyn
  • zabiegi endoprotezoplastyki.

Bez ograniczeń czasowych:

  • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych bądź kolanowych,
  • ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego,
  • choroby przewlekłe postępujące, na przykład rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zespoły pozapiramidowe, choroba Parkinsona i inne,
  • stan wegetatywny lub apaliczny.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rehabilitacji na terenie Skarżysko-Kamiennej, zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640