Rehabilitacja domowa Suchedniów

Doświadczeni rehabilitanci

Rehabilitacja to szereg działań podejmowanych w celu poprawienia sprawności fizycznej, zdrowia i jakości życia osób chorych, po urazach, operacjach. Jeżeli szukasz doświadczonego specjalisty, zapraszamy do naszego centrum medycznego. W Nordmedic wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne zarówno w naszym Ośrodku, jak i w warunkach domowych w zakresie schorzeń przewlekłych, zwyrodnieniowych, uszkodzeń ciała. Nasi rehabilitanci pracują na terenie miasta Suchedniów i okolicznych miejscowości.

Kto może skorzystać z rehabilitacji domowej?

Rehabilitacja w warunkach domowych skierowana jest do osób z zaburzeniami funkcji motorycznych, które nie poruszają się samodzielnie, przez co nie są w stanie dotrzeć do placówki. Z zabiegów w ramach NFZ mogą skorzystać pacjenci przewlekle chorujący oraz z poważnymi urazami. Rehabilitacja domowa może trwać określony czas bądź nie być określona czasowo. Przez okres 6 lub 12 miesięcy od momentu powstania uszkodzenia, przeprowadzenia operacji lub zachorowania, mogą z niej skorzystać osoby:

 • z urazami kończyn dolnych (przez 6 miesięcy),
 • cierpiące z powodu chorób zwyrodnieniowych np. stawów kolanowych lub biodrowych (przez 6 miesięcy),
 • będące po operacji endoprotezoplastyki stawu (przez 6 miesięcy),
 • z uszkodzonym rdzeniem kręgowym (przez 12 miesięcy),
 • z ogniskowym uszkodzeniem mózgu – jest to stan po zatorach mózgowych, udarach, urazach (przez 12 miesięcy).

Terapia bez ograniczenia czasowego skierowana jest natomiast do osób:

 • w stanie wegetatywnym,
 • z poważnymi uszkodzeniami mózgu,
 • z ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego,
 • chorujących na schorzenia przewlekłe, które postępują, m.in. Parkinson, Alzheimer, stwardnienie rozsiane, zapalenie wielomięśniowe, miopatie, czyli choroby osłabienia mięśni.

Aby rehabilitacja w domu mogła się odbyć, pacjent powinien uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu bądź specjalisty z zakresu neurologii, ortopedii, chirurgii, reumatologii itd. NFZ refunduje do 80 dni zabiegowych w ciągu roku. W ramach rehabilitacji w warunkach domowych przeprowadza się do 5 terapii dziennie.

Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane przez specjalistów Nordmedic w domu pacjenta

Korzystając z naszych usług, pacjenci mają nie tylko szansę skorzystać z szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, lecz także z pomocy wykwalifikowanych rehabilitantów. Specjaliści Nordmedic ocenią stan zdrowia osoby chorej. Przeprowadzą także z pacjentem dokładny wywiad, dobierając na jego podstawie terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb i dolegliwości. Następnie wykonają następujące zabiegi rehabilitacyjne w warunkach domowych:

 • kinezyterapia – ćwiczenia ruchowe stosuje się m.in. u osób po udarach, z chorobami narządów ruchu,
 • masaż leczniczy – terapia manualna pomaga skrócić rekonwalescencję po urazach,
 • laseroterapia – zabiegi z użyciem lasera pomogą pacjentom z uszkodzeniami ciała,
 • elektrolecznictwo – terapie wykorzystujące prąd elektryczny sprawdzą się u osób z chorobami zwyrodnieniowymi i po urazach.

Dlaczego warto się zdecydować na rehabilitację domową?

Rehabilitacja w domu to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie są w pełni sprawni, przez co nie mogą się dostać samodzielnie do placówki. W przypadku przenikliwych dolegliwości bólowych, poważnych uszkodzeń ciała czy chorób, podróż do najbliższego centrum medycznego może być niebezpieczna dla zdrowia. Ponadto wynajęcie środka transportu wiąże się z poniesieniem sporych kosztów.

Rehabilitacja w znanym przez pacjenta miejscu jest komfortowa. Zmniejsza napięcia mięśniowe, uspokaja, jest również efektywniejsza. Dodatkowo terapia w domu umożliwia podjęcie działań usprawniających w niedługim czasie po urazie. Dzięki temu pacjent szybciej powraca do sprawności, odzyskuje siłę mięśniową, nie odczuwa intensywnego bólu.

Nordmedic to zespół doświadczonych, mobilnych rehabilitantów. Nasi specjaliści dbają nie tylko o zdrowie pacjenta, lecz także o jego komfort psychiczny. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640