Rehabilitacja domowa Włoszczowa

Doświadczeni rehabilitanci

Pacjenci po urazach, operacjach, cierpiący z powodu różnego rodzaju schorzeń, potrzebują profesjonalnej pomocy medycznej. Proponujemy zajęcia rehabilitacyjne zarówno w naszym Ośrodku, jak i w warunkach domowych, odbywające się pod ścisłą kontrolą rehabilitanta. Terapie poprawiają stan zdrowia pacjenta, przyspieszają powrót do sprawności fizycznej i psychicznej oraz podnoszą jakość życia. Nasze usługi kierujemy do pacjentów z Włoszczowa i okolicznych miejscowości.

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji domowej w Nordmedic?

Rehabilitacja w warunkach domowych przeznaczona jest dla osób z zaburzeniami funkcji motorycznych, które nie są w stanie dotrzeć samodzielnie na terapię do placówki. Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w domu to komfortowe rozwiązanie. Dlaczego?

Pacjenci cierpiący z powodu niepełnosprawności spowodowanej ciężkimi chorobami czy uszkodzeniami ciała nie muszą odbywać męczących i stresujących podróży do centrum medycznego. Zwykle rehabilitacja nie ogranicza się do jednej wizyty, zatem regularne szukanie środka transportu może być uciążliwe i wiązać się ze sporymi kosztami.

W przypadku pacjentów z uszkodzeniami układu nerwowego, chorujących na Alzheimera czy Parkinsona warunki domowe wydają się najlepszą opcją. To zaprzyjaźnione środowisko, w którym takie osoby czują się bezpiecznie i komfortowo. W trakcie zabiegu pacjenci odczuwają większy spokój niż w szpitalu, zmniejsza się również napięcie mięśniowe. Dzięki temu rezultaty terapii są efektywniejsze.

W sytuacji gdy mobilność i możliwości pacjenta są ograniczone, należy jak najszybciej podjąć właściwe leczenie. Wczesne przeprowadzenie rehabilitacji domowej przyspiesza powrót do zdrowia. Pomaga szybciej odzyskać siłę mięśni. Zapobiega przykurczom. Redukuje dolegliwości bólowe.

Kto może skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych?

Z rehabilitacji domowej w ramach NFZ mogą skorzystać pacjenci z uszkodzeniami ciała i różnymi schorzeniami. Terapia bez ograniczenia czasowego skierowana jest do osób:

 • w stanie wegetatywnym,
 • z uszkodzeniami mózgu,
 • z ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego,
 • chorujących przewlekle na schorzenia, które cały czas postępują, takich jak Parkinson, Alzheimer, stwardnienie rozsiane, zapalenie wielomięśniowe, choroby mięśni (miopatie).

Rehabilitacja domowa trwająca określony czas przeznaczona jest natomiast dla pacjentów:

 • z urazami kończyn dolnych (przez 6 miesięcy od momentu powstania urazu),
 • z chorobami zwyrodnieniowymi m.in. stawów kolanowych bądź biodrowych (przez 6 miesięcy),
 • po operacji endoprotezoplastyki stawu (przez 6 miesięcy),
 • z ogniskowym uszkodzeniem mózgu po zatorach mózgowych, urazach, udarach (przez 12 miesięcy),
 • z uszkodzonym rdzeniem kręgowym (przez 12 miesięcy).

Warto nadmienić, że NFZ refunduje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowego. W ramach rehabilitacji domowej dziennie wykonuje się do 5 terapii. Aby móc skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w domu, pacjent powinien uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, ortopedy, chirurga, neurologa bądź innego specjalisty.

Rehabilitacja domowa – wykonywane zabiegi

W ramach rehabilitacji w warunkach domowych, specjalista może przeprowadzić następujące terapie:

 • kinezyterapia, czyli ćwiczenia ruchowe,
 • masaż leczniczy (inaczej terapia manualna),
 • laseroterapia,
 • elektrolecznictwo – zabiegi z użyciem prądu elektrycznego.

Terapie dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od jego stanu zdrowia i dolegliwości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą.

Świętokrzyskie

Rehabilitacja domowa:
kontakt:
Nordmedic Kielce sp.z o.o
kielce@nordmedic.pl
tel: 577 400 640