Rehabilitacja metodą NDT-Bobath

Mniejszych pacjentów zapraszamy na rehabilitację pediatryczną i wieku rozwojowego metodą NDT-Bobath. Pozwala ona na wszechstronnym rozwój dziecka, tak aby mogło uzyskać niezależność w życiu codziennym. Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie możliwości małego pacjenta – na tyle, na ile pozwalają istniejące uszkodzenie Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN).

Zadzwoń i umów się na konsultacje

Stosowana przez nas metoda NDT-Bobath umożliwia dziecku wszechstronny rozwój

  • Wpływa na napięcie mięśni poprzez obniżanie napięcia wzmożonego i podwyższanie obniżonego, co jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich technik postępowania już od pierwszych miesięcy życia,
  • Hamuje nieprawidłowe odruchy oraz skupia się na wyzwalaniu ruchów, jak najbardziej zbliżonej do prawidłowych – wspomaganie i prowadzenie ruchu z punktów kontroli ruchu, którymi są: głowa, obręcz barkowa, obręcz miedniczna itp.
  • Utrwala i uczy korzystania ze zdobytych umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach.

Jak przebiega rehabilitacja metodą NDT-Bobath?

Wykwalifikowany terapeuta, który podczas ćwiczeń angażuje całe ciało dziecka, dostarcza odpowiednich doznań czuciowych i ruchowych. Pomoc przy wykonywaniu zadań jest dostosowana indywidualnie do potrzeb małego pacjenta, aby zapewniała aktywny udział, a jednocześnie nie wywoływała nieprawidłowych odpowiedzi wynikających ze zbyt dużego wysiłku czy stresu.

Dowiedź się więcej

Rehabilitację pediatryczną i wieku rozwojowego prowadzimy w ramach pojedynczych sesji oraz w formie pakietów (turnusów). Podczas zajęć fizjoterapeuta kontroluje każdy ruch dziecka. Wykonywane ćwiczenia łączą przemieszczenie ciężaru ciała i środka ciężkości przy zachowaniu odpowiedniego tempa oraz rytmu. Indywidualnie prowadzone zajęcia mają na celu przygotowanie dziecka do uczestniczenia w normalnym życiu rodzinnym i społecznym. Podczas terapii uczymy także rodziców i opiekunów – pokazujemy ćwiczenia, aby terapia mogła być kontynuowana również w warunkach domowych.

Umów konsultację z rehabilitantem